نقش تغذیه سالم و رژیم غذایی سالم در سلامت جامعه

تغذیه و علوم غذایی هر کدام به طور خاص توسعه یک منبع تغذیه فراوان ، مغذی و ایمن را افزایش داده اند. یک رژیم غذایی سالم باید حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز و کالری کافی باشد تا میزان انرژی را متعادل و رشد و نگهداری را در طول چرخه زندگی فراهم کند.

اثرات منفی رژیم غذایی به طور مستقیم با پنج مورد از ده مورد علل اصلی مرگ در ارتباط است. بیماری هایی نظیر سرطان، فشار خون، دیابت، انواع سکته ها و غیره.هر ساله بخش اعظمی از هزینه های پزشکی کشورها (تا 30 درصد) صرف درمان اثرات مربوط به رژیم غذایی نامناسب میشود. شناسایی عوامل خارجی که منجر به مرگ زودرس میشوند به اقدامات پیشگیرانه کمک می کند ، کیفیت زندگی را بهبود می بخشد و هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش می دهد.

با بهبود رژیم های غذایی، خطر ابتلا به بسیاری از این بیماری های مزمن حتی در صورت وجود داشتن زمینه های ژنتیکی را کاهش میدهد. هر مرحله از چرخه زندگی نیازهای غذایی خاصی دارد. در تمام دوران نوزادی ، مواد مغذی دوران کودکی و نوجوانی برای تأمین فرآیندهای رشد و همچنین عملکرد شناختی مورد نیاز است.

مهمترین دوره داشتن تغذیه سالم و رژیم غذایی مناسب را شاید بتوان دوران بارداری مادر نامید که اهمیت فوق العاده آن در شکل گیری و ضمانت سلامت جنین و مهمتر از آن، سلامت مادر است. تغذیه در بزرگسالان به این دلیل اهمیت دارد که تاکید بر حفظ بافت آنها و پیشگیری از بیماری است. در دوران سالمندی، تمرکز بر مصرف رژیم غذایی است که بیماری ها را به حداقل رسانده و کیفیت زندگی را تامین کند. رژیم های غذایی مبتنی بر کنترل چاقی مفرط همیشه باید در اولویت باشد که خود این چاقی زمینه ساز بسیاری از بیماری هاست.سیاست های بهبود سلامت نیاز به ادغام نیازهای تغذیه ای با رشد و توسعه اقتصادی ، کشاورزی و تولید مواد غذایی پردازش ، بازاریابی ، مراقبت های بهداشتی و آموزش ، و شامل تغییر سبک زندگی و انتخاب مواد خوراکی است.

سیاست های بهبود سلامت نیاز به ادغام نیازهای مواد غذایی با رشد و توسعه اقتصادی ، کشاورزی و تولید مواد غذایی پردازش ، بازاریابی ، مراقبت های بهداشتی و آموزش ، و شامل تغییر سبک زندگی و انتخاب مواد غذایی است.

در همین راستا، نقش استفاده از مواد اولیه در تهیه وعده های روزانه خانوارها نقش بی بدیلی در تضمین سلامت جامعه ایفا میکند. زنجیره تامین مواد اولیه از همان ابتدا که شامل فاز کشت و کشاورزی میشود باید به دقت توسط کارشناسان رصد شود. مهمتر از تامین مواد اولیه، نحوه فراوری این مواد است به گونه ای که حساسیت در فراوری، بهداشت و کیفیت محصولات حاصل از مواد اولیه باید جزو اولویت مدیران صنایع غذایی هر کشوری باشد. پایان

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *